زندگینامه جراح چاقی و دیابت دکتر مجید سادات منصوری

وضعیت تاهل : متاهل
تاریخ تولد : فروردین ۱۳۴۰
محل تولد : تهران
شماره نظام پزشکی : ۲۷۲۵۵

 

دکتر مجید سادات منصوری جراح چاقی و دیابت متولد فروردین ماه ١٣۴٠ در تهران ، پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدرسه علوی تهران درسال ١٣۵٨ باقبولی درکنکور سراسری وارد رشته پزشکی در دانشگاه شهید بهشتی شد .
باگذار از دوران تعطیلات دانشگاه که به جهت تحقق انقلاب فرهنگی صورت گرفته بود و همچنین گذراندن دوره طرح شش ماهه انترنی در اواخردوران جنگ، نهایتاً پس از ٩سال در بهمن ماه ١٣۶٧ از رشته پزشکی فارغ التحصیل و بلافاصله در رشته تخصصی جراحی عمومی ادامه تحصیل داد .
دکترسادات منصوری پس از اتمام دوره تخصصی درپایان سال ١٣٧١، وارد عرصه کاروخدمات پس ازتحصیل گردید ، ازسال ١٣٧۴ انجام اعمال جراحی لاپاراسکوپی را در یکی از بیمارستانهای جنوب تهران آغاز نمود .

وی در همان اوان بخاطر تازگی و جوان بودن رشته تخصصی لاپاراسکوپی ، موفق به کسب تجربیات فراوان و پیشرفتهای بارزی در انجام تکنیکهای نوین جراحی دراین رشته گردید. درسال ٢٠٠۴ مقارن با ١٣٨٣ دکتر سادات منصوری برای ارتقای تجربیات علمی و جراحی خود به کشور انگلستان عزیمت و درمرکز آموزشی درمانی رویال – هال ، دوره فلوشیپ جراحی های پیشرفته لاپاراسکوپی را درمدت چند ماه گذراند و موفق به کسب مدرک مربوطه گردید و سپس با گذراندن دوره های تکمیلی دیگری در همین زمینه در کشورهای اروپایی نظیر فرانسه، آلمان، پرتغال، انگلستان و غیره، توفیقات و تجارب درخشانی در این عرصه پیدا نمود .
دکتر سادات منصوری علاوه بر انجام جراحی های لاپاراسکوپی روی مری، معده و کلون، جراحی سرطانهای دستگاه گوارش، مجاری صفراوی و پانکراس، و نیز جراحی فتقهای شکمی وکشاله ران، برداشتن طحال، کیستهای شکمی و داخل کبدی، و جراحیهای لگنی نظیر برداشتن رحم و کیستهای تخمدانی که همه آنها به روش لاپاراسکوپی انجام میشود، در زمینه جراحی چاقی به همین روش نیز صاحب تجربیات و بیماران زیادی است که به انحاء مختلف تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته و درمان گردیده اند و از عوارض چاقی مفرط بهبودی یافته اند . دکتر سادات منصوری در بخش خصوصی و در بیمارستان هایی مانند پارس (بلوارکشاورز)، فرمانیه (فرمانیه)، نیکان (اقدسیه) و پارسیان (سعادت آباد) فعالیت میکند و بیماران خود را در مطب ویزیت می نماید .

جراحی برداشتن طحال ، فتقهای شکمی و کیست های شکم و لگن به روش جراحی لاپاراسکوپی
انواع روش های جراحی چاقی ، جراحی دیابت و جراحی متابولیک به روش جراحی لاپاراسکوپی
جراحی برداشتن کیسه صفرا و مجاری صفراوی به روش جراحی لاپاراسکوپی
جراحی دستگاه گوارش و سرطان های آن به روش جراحی لاپاراسکوپی
جراحی تیروئید، توده های پستان، زیبایی شکم

دکتر مجید سادات منصوری مفتخر است که تنها جراح منحصر بفرد در ایران می باشد که عمل جراحی اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر را به روش لاپاراسکوپی انجام می دهد .

طی ۶ تا ۷ سال گذشته تعداد بیش از ۱۰۰ مورد اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر با لاپاراسکوپی در ایران توسط ایشان انجام شده که درتمام این موارد مرگ و میری وجود نداشته است .

عوارض عمل جراحی مذکور حداقل بوده و شامل موارد زیر بوده است :

سه مورد لاغری بیش از حد که منجر به اصلاح لاپاراسکوپیک آن شده ، دو مورد خونریزی پس از عمل که منجر به بازنگری با لاپاراسکوپی و تخلیه خون مردگی و لخته شده است ، چهار مورد نشت از محل منگنه های دوخت معده که با روشهای متداول استنت گذاری و یا عمل مجدد درمان شده ، سه مورد تنگی در محل دوخت اثنی عشر که با عمل مجدد با روش لاپاراسکوپی مرتفع شده ، سه مورد دردهای حاد یا مزمن شکمی بعد از چندین ماه در اثر باندهای چسبنده بین روده و دیواره شکم که با لاپاراسکوپی مجدد رفع شده است .

در تمامی موارد عمل شده بیماران بین ۸۰ تا ۹۰ درصد اضافه وزنشان را ازدست داده اند و در وزن ثابت و مطلوبی به سر می برند به نحوی که تعدادی از ایشان برای درمان افتادگی پوست شکم و یا سینه ها ، اقدام به جراحی پلاستیک و زیبایی نموده اند .

در طی یک سال گذشته روش جدیدی به نام سوئیچ اثنی عشر با تکنیک یک نقطه ی آناستوموز در روده توسط دکتر مجید سادات منصوری انجام می شود که مزایای بسیار و عوارض خیلی کمتری نسبت به روش قبل دارد .

در روش قبل دو نقطه ی روده باز و آناستوموز می گردید ، و همین منجر به چسبندگی، فتق داخل شکمی، وگاها دردهای غیرقابل توجیه در دوره دراز مدت پس ازعمل می گردید و البته زمان عمل را نیز به نسبت، طولانی تر می نمود ، درحالی که در روش جدید که با یک آناستوموز انجام می شود ، هم وسایل و منگنه های کمتر و هم زمان کوتاهتری لازم است و برای بیمار قابل تحمل تر و برای جراح ساده تر است .

این تکنیک اخیرا بنام روش SADIB یا LDJB نامیده می شود که اولی مخفف عبارت : Single Anastomosis Duodenal Ileal Bypass و دومی مخفف عبارت : Loop Duodenal Jejonal Bypass می باشد ، این تفاوت نامگذاری به محل دوخت و دوز روده بر می گردد .

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.