تهران ، خ پاسداران ، اول فرمانیه (لواسانی) ، ساختمان پزشکان (241) فرمانیه ، طبقه سوم ، واحد 9 +98 21 2280 1150 +98 21 2611 8110 info@drsadatmansouri.com شنبه تا چهارشنبه ساعت 4 الی 8 بعد از ظهر
دکتر مجید سادات منصوری

زندگینامه جراح چاقی و دیابت دکتر مجید سادات منصوری

وضعیت تاهل : متاهل
تاریخ تولد : فروردین ۱۳۴۰
محل تولد : تهران
شماره نظام پزشکی : ۲۷۲۵۵
دكتر مجید سادات منصوری جراح چاقی و دیابت متولد فروردین ماه ١٣٤٠ در تهران ، پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدرسه علوی تهران درسال ١٣٥٨ باقبولی دركنكور سراسری وارد رشته پزشكی در دانشگاه شهید بهشتی شد .
باگذار از دوران تعطیلات دانشگاه كه به جهت تحقق انقلاب فرهنگی صورت گرفته بود و همچنین گذراندن دوره طرح شش ماهه انترنی در اواخردوران جنگ، نهایتاً پس از ٩سال در بهمن ماه ١٣٦٧ از رشته پزشكی فارغ التحصیل و بلافاصله در رشته تخصصی جراحی عمومی ادامه تحصیل داد .
دكترسادات منصوری پس از اتمام دوره تخصصی درپایان سال ١٣٧١، وارد عرصه كاروخدمات پس ازتحصیل گردید ، ازسال ١٣٧٤ انجام اعمال جراحی لاپاراسكوپی را در یكی از بیمارستانهای جنوب تهران آغاز نمود .
وی در همان اوان بخاطر تازگی و جوان بودن رشته تخصصی لاپاراسكوپی ، موفق به كسب تجربیات فراوان و پیشرفتهای بارزی در انجام تكنیكهای نوین جراحی دراین رشته گردید. درسال ٢٠٠٤ مقارن با ١٣٨٣ دكتر سادات منصوری برای ارتقای تجربیات علمی و جراحی خود به كشور انگلستان عزیمت و درمركز آموزشی درمانی رویال - هال ، دوره فلوشیپ جراحی های پیشرفته لاپاراسكوپی را درمدت چند ماه گذراند و موفق به كسب مدرك مربوطه گردید و سپس با گذراندن دوره های تكمیلی دیگری در همین زمینه در كشورهای اروپایی نظیر فرانسه، آلمان، پرتغال، انگلستان و غیره، توفیقات و تجارب درخشانی در این عرصه پیدا نمود .
دكتر سادات منصوری علاوه بر انجام جراحی های لاپاراسكوپی روی مری، معده و كلون، جراحی سرطانهای دستگاه گوارش، مجاری صفراوی و پانكراس، و نیز جراحی فتقهای شكمی وكشاله ران، برداشتن طحال، كیستهای شكمی و داخل كبدی، و جراحیهای لگنی نظیر برداشتن رحم و كیستهای تخمدانی كه همه آنها به روش لاپاراسكوپی انجام میشود، در زمینه جراحی چاقی به همین روش نیز صاحب تجربیات و بیماران زیادی است كه به انحاء مختلف تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته و درمان گردیده اند و از عوارض چاقی مفرط بهبودی یافته اند . دكتر سادات منصوری در بخش خصوصی و در بیمارستان هایی مانند پارس (بلواركشاورز)، فرمانیه (فرمانیه)، نیكان (اقدسیه) و پارسیان (سعادت آباد) فعالیت میكند و بیماران خود را در مطب ویزیت می نماید .

جراحی برداشتن طحال ، فتقهای شکمی و کیست های شکم و لگن به روش جراحی لاپاراسکوپی
انواع روش های جراحی چاقی ، جراحی دیابت و جراحی متابولیک به روش جراحی لاپاراسکوپی
جراحی برداشتن کیسه صفرا و مجاری صفراوی به روش جراحی لاپاراسکوپی
جراحی دستگاه گوارش و سرطان های آن به روش جراحی لاپاراسکوپی
جراحی تیروئید، توده های پستان، زیبایی شکم

دکتر مجید سادات منصوری مفتخر است که تنها جراح منحصر بفرد در ایران می باشد که عمل جراحی اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر را به روش لاپاراسکوپی انجام می دهد .

جراحی اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر

طی ۶ تا ۷ سال گذشته تعداد بیش از ۱۰۰ مورد اسلیو معده همراه با سوئیچ اثنی عشر با لاپاراسکوپی در ایران توسط ایشان انجام شده که درتمام این موارد مرگ و میری وجود نداشته است .

عوارض عمل جراحی مذکور حداقل بوده و شامل موارد زیر بوده است :

سه مورد لاغری بیش از حد که منجر به اصلاح لاپاراسکوپیک آن شده ، دو مورد خونریزی پس از عمل که منجر به بازنگری با لاپاراسکوپی و تخلیه خون مردگی و لخته شده است ، چهار مورد نشت از محل منگنه های دوخت معده که با روشهای متداول استنت گذاری و یا عمل مجدد درمان شده ، سه مورد تنگی در محل دوخت اثنی عشر که با عمل مجدد با روش لاپاراسکوپی مرتفع شده ، سه مورد دردهای حاد یا مزمن شکمی بعد از چندین ماه در اثر باندهای چسبنده بین روده و دیواره شکم که با لاپاراسکوپی مجدد رفع شده است .

در تمامی موارد عمل شده بیماران بین ۸۰ تا ۹۰ درصد اضافه وزنشان را ازدست داده اند و در وزن ثابت و مطلوبی به سر می برند به نحوی که تعدادی از ایشان برای درمان افتادگی پوست شکم و یا سینه ها ، اقدام به جراحی پلاستیک و زیبایی نموده اند .

در طی یک سال گذشته روش جدیدی به نام سوئیچ اثنی عشر با تکنیک یک نقطه ی آناستوموز در روده توسط دکتر مجید سادات منصوری انجام می شود که مزایای بسیار و عوارض خیلی کمتری نسبت به روش قبل دارد .

در روش قبل دو نقطه ی روده باز و آناستوموز می گردید ، و همین منجر به چسبندگی، فتق داخل شکمی، وگاها دردهای غیرقابل توجیه در دوره دراز مدت پس ازعمل می گردید و البته زمان عمل را نیز به نسبت، طولانی تر می نمود ، درحالی که در روش جدید که با یک آناستوموز انجام می شود ، هم وسایل و منگنه های کمتر و هم زمان کوتاهتری لازم است و برای بیمار قابل تحمل تر و برای جراح ساده تر است .

این تکنیک اخیرا بنام روش SADIB یا LDJB نامیده می شود که اولی مخفف عبارت : Single Anastomosis Duodenal Ileal Bypass و دومی مخفف عبارت : Loop Duodenal Jejonal Bypass می باشد ، این تفاوت نامگذاری به محل دوخت و دوز روده بر می گردد .

1 - جامعه جراحان ایران
2 - انجمن جراحان عمومی ایران
3 - انجمن جراحان درون بین ایران
4 - انجمن پیشگیری و درمانی چاقی ایران
5 - انجمن جراحان اندوسکوپیک آمریکا SAGES

Slider

شنا، مطالعه، نقاشی، خطاطی و خوشنويسی

Slider

بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي لاله
انجمن جراحان درون بین ایران
پرتال جراحان ایران
انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران
سازمان نظام پزشکی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی شهید بهشتی
Royal College of Surgeons of Hull
Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons
International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders
بیمارستان نیکان
بیمارستان یاس سپید تهران
بیمارستان نور افشار
بیمارستان پارسیان
بیمارستان پارس
بیمارستان فرمانیه
Slider